מאמרים

לימודים באילת

מאת: יהונתן ארוך – מנהל מכללת יסודות אילת

רבים חושבים כי אילת הינה עיר שכולה תיירות, עיר שכל מה שעושים בה זה רק מסיבות וטיולים. אבל טעות עצומה יש לכם. אילת היא הרבה יותר מזה. הידעתם כי באילת יש אוכלוסית סטודנטים הנהנים ממיטב תנאי הלימוד שיש למדינת ישראל להציע ?

בואו נתחיל מזה שהעיר הרבה יותר זולה לחייו של הסטודנט, הכל קרוב, אין צורך להוציא כספים רבים על נסיעות. השכירות בעיר אילת יותר זולה לעומת שאר מדינת ישראל. הלימודים באילת מציעים לסטודנט מגוון רחב של עבודות המתאימות לחייו של הסטודנט. אם זה מלצרות, או פקיד בבתי המלון, מה שמציע שעות נוחות ועבודה מתחשבת בערכת שעות הלימוד של הסטודנט. 

דבר נוסף שהלימודים באילת יותר נוחים משאר הארץ והרבה יותר אטראקטיבים, זה הלימוד בקבוצות קטנות. מכיוון שבאילת אין כמות של עשרות אלפי סטודנטים, התלמידים נהנים מהפריבילגיה של יחס אישי ויותר זמן תרגול אישי. אבל מעבר לכל נושא הנוחות בוא נדבר על הלימודים עצמם באילת. הידעתם כי סטודנט בעיר אילת משלם בממוצע יותר זול ממרכז הארץ יחסית לקורסי המקצוע אותם לומד. קחו לדוגמא לימודים בתחום טכנאי מחשבים או מנהל רשתות. ברוב הארץ המחירים לקורסים הללו הינם עשרות אלפי שקלים. החל מ22 אלף ועד ל32 אלף. באילת לימודים אילו גג מגיעים ל16 אלף. כמו כן יש מלגות מה שהופך את הלימודים להרבה יותר זולים. 

בגלל גודל הכיתות אשר קטן וייחודי, כיתות רבות נפתחות גם בבוקר וגם בערב, ישנה האפשרות לבחור ימי לימוד ושעות לימוד. כשאנו מסתכלים על אילת אנו בטח אומרים לעצמו, נו טוב בגלל הריחוק בטח אין להם מרצים טובים ואנשי מקצוע. אבל כאן הטעות הכי גדולה. גדולי המרצים בארץ מעונינים להגיע ללמד באילת. התנאים שלהם הרבה יותר נוחים וטובים ממרכז הארץ. הכיצד תסבירו את זה שתחת אותו מקצוע, ניהול, באותה אונברסיטה (בן גוריון), הממוצע ציונים של הסטודנטים באילת היה יותר גבוה משל הסטודנטים בבאר שבע. אותו מבחן, אותו מרצה, אותה אקדמיה. התשובה לכך מאוד פשוטה. לימודים באילת !

בגלל תנאי הלימוד באילת הסטודנטים יושבים בכיתות קטנות יותר מרוויחים יותר זמן לתרגל ולשאול יותר שאלות מהסטודנט אשר יושב בכיתות של 200 סטודנטים.

בנוסף הידעתם כי הלימודים באילת מקנים עוד יתרון מובהק. תנאי התשלום, באילת יש מלגות המציעות לכם אלפי שקלים, או מימון של פריסת תשלומי הלימוד ב-60 תשלומים ללא שום עמלה. ישנם מלגות מיוחדות לחיילים משוחררים או אמהות חד הוריות. במקום ״לזלול״ את המענק שלכם, עדיף לשמור אותו בצד ולקבל הנחה של 5 אלף ₪.

אז מה אתם אומרים, כבר השתכנתם למה הלימודים באילת הרבה יותר אטראקטיבים משאר הארץ ?

אם כל זה עדין לא שכנע אותכם, אז הנתון הבא בטוח יסגור לכם את ההחלטה ללימוד באילת. אצלנו במכללה יסודות לכל מי שמחליט לעבור לאילת ונרשם לקורסי האול ניו-מדיה מקבל מלגת מחייה של 1000 ₪, ועזרה במציאת מקום עבודה לתקופת לימודיו באילת. יש משהו שניתן למצוא רק בלימודים באילת וזה תוכנית לימודים המשלבת מעשי בשטח של אילת. קחו למשל את קורסי הצילום הקיימים בארץ. המכללות דורשות מהתלמידים להוסיף תשלום על מנת לרדת לאילת לסדרות צילום בשטח, וכל זה בגלל תנאי הצילום שיש לעיר להציע פלוס המגוון הרחב של סוגי נוף שונים. יש לנו ים, הרים, מדבר, צמחים, ירוק, בעלי חיים, אורבני על כל סוגיו. 

אבל מי שלימודיו באילת את כל זה מרוויח ועוד במחיר יותר זול של לימודים ומחייה. כל זה תוך כדי שמירה על איכות חיים גבוה ומפנקת במיוחד.

אז אל תגידו שלא ידעתם, לימודים באילת משתלמים הרבה יותר.

מכללת יסודות אילת

שעות פתיחת המכללה: בימים א'-ה' מ- 10:00 עד 20:00
לשירותי מעבדה ומכירות וללימודים
טלפונים: 08-6317011 / 050-338-338-6 / 050-2-444-29