שואפים להצליח? אנחנו כאן כדי לעזור

קדימה, מלאו פרטים ואתם בדרך הנכונה  קורסים באילת – למה ללמוד באילת ולא בתל אביב

  למה ללמוד באילת ולא בתל אביב

  מאת: יהונתן ארוך – מנהל מכללת יסודות אילת

  מעטים יודעים זאת, אבל בהחלט כדאי ללמוד באילת. בניגוד לרוב הכתבות ומאמרים ״משוחדים״ שאתם נוהגים לקרוא על העיר אילת, הכתבה הזו תעסוק בשאלה האם כדאי יותר ללמוד באילת לעומת לימודים בשאר רחבי הארץ בצורה אובייקטיבית ונטרלית. היום כבר כולם יודעים כי רוב הכתבות המפורסמות מטרתם לקדם ולשיווק תחום או מוצר מסויים. לפעמים זה גם קידום של מסר או אג׳נדה כל שהיא. בגלל הסיבות הללו לרוב הכתבות באותם נושאים אינן נטרליות, משמע הן אינן משקפות את המציאות לגבי אותו מוצר או רעיון. אבל הפעם הצורה בה החלטתי לכתוב את הכתבה הזאת, תהיה בצורה של סריקת פלוסים ומינוסים של אפשרויות לימוד בערים שונות בארץ. כל חודש אני אסרוק עיר אחרת . לכן מי שמכיר את הערים שאני הולך לסרוק, חי בהם, גדל בהם, עבד בהם וכו׳, לרוב ימצא את עצמו מסכים איתי, ועל מנת להסביר לכם זאת בצורה הפשוטה ביותר בואו נצלול מיידית לעיר שכנראה כולנו נסכים לגביה. את הסריקה נעשה על ידי בדיקה ודיון בשלושה רבדים עיקרים: כסף, איכות חיים ואיכות הלימודים.

  לימודים בתל אביב יכול להיות דבר מגרה ונראה זוהר אבל בפועל לא פשוט בכלל.

  מחיר המחייה בעיר הגדולה דורש תקציב לא קטן, החל מהשכירויות ועד לזמן פלוס עלות של הגעה ממקום למקום. סטודנט צריך למצוא דירה או חדר שבוא יוכל ללימוד, לנוח, לאיכול ולישון. איני מדבר בכלל על חיי חברה בדרתו, כי זה כבר תלוי גודל ומיקום. ישנם סטודנטים אשר משכירים חדר 1 בגדלים פחותים מ24 מטר ריבוע. מה שיוצר מצב קצת בעייתי באירוח חברים. אומנם דירה גדולה ונוחה זה פריוולגיה בתל אביב אבל אין ספק שזה חלק מהחוויה הסטודנטלית.

  תהליך מציאת הדירה שגם מתאימה לתקציב שלנו וגם במרחק סביר לרוב לוקח חצי שנה עד שנה למצוא. מדובר בתהליך לא פשוט ומעייף הדורש הרבה סבלנות, נסיעות ותיאום פגישות עם בעלי הדירה.

  אוקי לאחר שמצאנו דירה עכשיו אנו צריכים לבנות את מסלול ההגעה שלנו מהדירה למכללה ומציאת עבודה באיזור מגורינו. קודם צריך לבדוק את קווי האוטובוס העוברים ליד הדירה ומגיעים למכללה. נכון שהאוטובוס אינו האמצעי הנוח ביותר, לרוב עלינו לחכות בשמש או בגשם הרבה זמן להגעתו, צפוף מאוד, לא תמיד מריח טוב, לוקח הרבה זמן והרבה עצירות עד ההגעה ליעד אבל זה האמצעי הזול ביותר ולכן הסטודנט חייב לבדוק את האפשרות הזו לפני כולם. במידה וזה לא מתאים עליו לבדוק אופנים, מוניות, השכרת רכבים וכו׳. לכל אפשרות יש מחיר ונוחות שונה. לאחר שמצא את אמצעי התחבורה שלו להגעת המכללה וחזור ממנה, ניתן לעבור למציאת עבודה. הרי צריך להתפרנס כסטודנט. כאן מתחילה בעיה נוספת שאינה פשוטה בכלל. הרעיון לעבוד באיזור הבית על מנת לחסוך כסף ולהיות מסוגל לעמוד בעלויות שכר הלימוד, דירה ומחיה. אבל לא תמיד האפשרויות הקיימות בקרבת ביתך עונות על דרישות אילו, ואז שוב מתחיל המרדף האינסופי כיצד לעמוד בתקציב. כי עכשיו אנו מתחילים לחפש עבודה רחוק יותר מהבית מה שדורש עליה בהוצאות הכספיות שלנו או בזמן שלנו (זמן שווה כסף). עוד לא הגענו בכלל לשלב של מציאת מקום עבודה שנוח לכם, מכבד אותכם ושאתם מסתדרים איתו מבחינת תנאים ושכר.

  לאחר כל זה אנו מגיעים לשלב איכות הלימודים, כאן אני חייב להגיד שתל אביב מציעה שלל אפשרויות מאוד מגוון. מכיוון שהתחרות בין המכללות השונות כל כך גבוה, ניתן למצוא איכות מאוד גבוה. כמובן שתמיד יהיו מכללות ברמה מאוד נמוכה וצריך לשים לב לא ליפול ב״פח״ ולחשוב שרק בגלל שהן ממוקמות בעיר הגדולה אז הן מכללות מקצועיות. אבל במידה והסטודנט יעשה חיפוש יסודי ומקצועי הוא בהחלט יוכל למצוא מספר מכללות מקצועיות אשר יעניקו לו מענה לאותו מקצוע המעונין ללמוד. בחטיבה זו אין ספק שתל אביב מובילה.

  ישנם נושאים נוספים שעוד לא דברנו עליהם, כגון תנאי מזג אוויר אשר משפיעים על הסטודנט בלימודיו מבחינת נוחות והוצאות. אבל אין צורך לסרוק כל סיבה קטנה כיוון שאנו מתמקדים בנושאים העיקריים אשר משפיעים על חיי הסטודנט ועל החלטתו היכן ללמוד.

  מכללת יסודות אילת

  שעות פתיחת המכללה: בימים א'-ה' מ- 10:00 עד 20:00

  לשירותי מעבדה ומכירות וללימודים

  טלפונים: 08-6317011 / 050-338-338-6 / 050-2-444-29

   

  אלפי בוגרי מכללת יסודות אילת , השתלבו בשוק העבודה

  אל תחכו והצטרפו כבר עכשיו להצלחה

   קידום אתרים באילת קידום אתרים באילת